Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Horná Ždaňa, okres Žiar nad Hronom

Šport

BAMU ENDUROCROSS 2015 – 5. KOLO

Predposledné kolo zaujímavého moto-seriálu Bamu Endurocross 2015 sa konalo 25. júla v Brezne. Pretekári si v športovom areáli BMT prišli na svoje.Piateho kola sa zúčastnila skoro celá stovka pretekárov a súťažilo sa až v desiatich triedach ( Ženy, Veterán, Profi 2,Profi 1, Pitbike +65cm, Junior nad 85cm, Junior do 85 cm, Hobby,  Historic, Amatér).

Štefan Svitko

V rámci piateho kola sa odjazdili len 2 finálové jazdy a nie 3, ako tomu bolo v minulých kolách kvôli počasiu, ktoré sa už na druhé finálové jazdy pokazilo a silný vietor priniesol poriadnu búrku. Podľa informácii, by sa mali na poslednom šiestom preteku odjazdiť až 4 finále a tak sa nahradí jedna zrušená jazda.

Radoslav Horváth: 5. kolo BAMU Endurocross nebolo tak víťazné ako 4. kolo, ale predsa si vykročil na stupienok víťazov. Radoslavovi sa jazdilo celkom dobre. Trať bola náročnejšia, avšak dobre pripravená. Už na tréningu si chlapci zmerali sily a okúsili do čoho sa chystajú. V prvej jazde po štarte dal náskok súperom a tak vyštartoval až predposledný. To však neznamená, že poradie jazdcov sa nedokáže zmeniť. Radoslav zatiahol viacej na plyn a v polovoci prvej jazdy bol už na vynikajúcom prvom mieste, ktoré si udržal až do posledného kola. V poslednom kole prišiel malý pád a Radoslav dorazil do cieľa na krásnom 3. mieste. V druhej jazde súperom už nedal náskok a od začiatku rozjazdy sa držal na 3. mieste. Toto miesto si obdržal počas celého jedného závodu. Na 3. jazdu bol Radoslav maximálne nažhavený. Brezno zastihla veľká búrka a preteky boli zrušené kvôli nepriaznivému počasiu. Po celkovom spočítaní bodov sa náš hornoždánsky jazdec celkovo umiestnil na krásnom 2. mieste, za ktoré mu všetci srdečne GRATULUJEME!

2.Miesto

Výsledky BAMU Endurocross v jednotlivých kategóriach 5-kolo:

Ženy: 1. Anna Piarová, 2. Ivka Štulajterová, 3. Barbora Barborová.

Veterán: 1. Dušan Čipka, 2. Marián Halgaš, 3. Ervín Močary.

Profi 2: 1. Denis Šteller, 2. Samuel Škultéty, 3. Peter Murgaš.

Profi 1: 1. Štefan Svitko, 2. Marek Giertl, 3. Marek Belko.

Pitbike +65cm: 1. Tomáš Vanovčan, 2. Oliver Klampárik, 3. Viktor Dreisig.

Junior nad 85cm: 1. Júlies Švantner, 2. Martin Giertl, 3. Martin Bílik.

Junior do 85 cm: 1. Marián Gazdík, 2. Marek Vierik, 3. Vladimír Barbora.

Hobby: 1. Richard Halgaš, 2. Radoslav Horváth, 3. Peter Malý.

Historic: 1. Martin Polievka, 2. Ján Krnáč, 3. Ivan Štulajter.

Amatér: 1. Peter Lacúch, 2. Tomáš Keliar, 3. Peter Rybár.

BAMU Endurocross pokračuje šiestym a teda už aj posledným podujatím 10. októbra 2015 v Brezne.

1. miesto BAMU ENDUROCROSS 2015

20. júna sa v Brezne konalo 4.kolo Bamu Endurocrossu, na ktorom sa zúčastnili aj bratia Horváthovci. Aj keď sa tieto podujatia vždy konajú na rovnakom mieste a to v areáli BMT, na druhej strane trať je vždy zmenená. Tentokrát tomu nebolo inak a organizátor Peter Belko si dal opäť záležať, aby pripravil zaujímavé a náročné podujatie.

Akcie sa zúčastnilo 84 jazdcov, ktorí si to rozdali o každý jeden bod. Jazdilo sa na 3 hlavné rozjazdy po 20 minút.

Radoslav Horváth jazdil za kategóriu HOBBY, kde sa mu vynikajúco darilo. V prvej jazde bol po štarte na 8. priečke a postupne sa prebojoval až na 1.miesto, ktoré si udržal do konca prvej jazdy. V druhej jazde sa mu až tak dobre nedarilo a skončil až na 5.mieste. Tretia rozjazda bola dosť namáhavá, pretože ak sa chcel umiestniť, musel skončiť do 3.miesta. Po štarte to bolo 5. miesto a postupne sa prebojoval až na 1.miesto, a teda celkovo skončil na 1. mieste s výslednými 41 bodmi.

Vladimír Horváth jazdil za kategóriu Amatér, kde sa mu tiež celkom dobre darilo. Prvá jazda nebola zrovna najlepšia, keďže ho zastihol pád. Vlado sa nevzdal, pokračoval ďalej a do cieľa prišiel na skvelom 8.mieste. Druhá jazda bola bez pádu a do cieľa pristúpil o dve priečky lepšie, čiže na šiestom mieste. V poslednej, teda tretej rozjazde mal dva ľahšie pády, avšak sa nevzdal, rýchlo sa z pádu otriasol a pokračoval ďalej. Do cieľa dorazil na 5. mieste. Jeho celkový úspešný pretek skončil na výbornom 4. mieste s 29 bodmi.